עורך דין לענייני נדלן

עורך דין לענייני נדלן

עורך דין לענייני נדל”ן עוסק בשלל תחומים, בניהם עסקאות נדל”ן מניב, עסקאות מכר, רכישה, עסקאות שכירות מורכבות, נדל”ן מסחרי הכולל: קניונים, מרכזים מסחריים, מבני משרדים וכו’.. עסקאות נדל”ן בענף המלונאות,  ליווי משפטי לקבוצות רכישה, יזמי פרויקטים בתחום התחדשות עירונית, ייצוג דיירים במבנים המיועדים לפרויקטים מסוג תמ”א 38, פינוי בינוי, עסקאות קומבינציה ושיתוף, פיתוח בניה, קרקע ובנייה למגורים.

אם הנכם רוכשים דירה

עורך דין לענייני נדלן יבדוק עבורכם את זהות המוכר וכמו כן את הזכויות שלו בנכס: האם הנכס רשום בטאבו, מנהל מקרקעי ישראל או אולי בחברה משכנת כגון: עמידר, חלמיש. האם שולמו דמי חכירה – דמי חכירה הינם התשלום שעל בעל הנכס לשלם על השימוש בקרקע בהתאם למטרת ההקצאה. עורך דין לענייני נדלן יבדוק האם ישנה הערת אזהרה לטובת אדם אחר, כלומר האם קיים אדם נוסף שרשום כבעל זכויות בנכס. האם ישנם שיעבודים בנכס לצד ג’ כגון: בנקים, בעלי חובות, האם ישנם חובות לעירייה ועוד..

עורך דין לענייני נדלן גם יעדכן את הרוכש בהוצאות נלוות לעסקה, כגון: מס רכישה ואף יכול להעניק המלצות לדרכים להפחית באופן ניכר את המס על פי חוק. לדוגמא: קונה שרוכש דירה שנייה, עליו לשלם מס רכישה גבוה יותר על הדירה השנייה. אולם במידה והקונה ימכור את דירתו הראשונה בפרק זמן מסוים, כתוצאה מכך הוא ישלם מס מופחת על הדירה השנייה אשר הוא רוכש ואף עשוי לקבל פטור מלא מתשלום מס.

ההמלצה שלנו היא להתייעץ עם עורך דין לענייני נדל”ן עוד בטרם התחלתם לחפש אחר דירה.

אם הנכם מוכרים דירה

עורך דין לענייני נדלן יבדוק עבורכם תחילה את זהות הקונה ולאחר מכן יבדוק את זכויותיכם ואם ישנם שיעבודים לצד ג’. בנוסף יבדוק עורך הדין האם קיימים חיובים נוספים על הנכס, כגון: היטל השבחה או מס שבח שעליכם לשלם.

היטל השבחה הינו תשלום המשולם לעירייה בגין אישור תוכנית של הוועדה המקומית המביאה לעליית שוויו של הנכס. כך לדוגמא, בשכונת “יד אליהו” בתל אביב ישנם בתי מגורים שניתן להוסיף להם חדר בגג המבנה. עובדה זו גורמת להשבחה של שווי הנכס, זאת אומרת מעלה את השווי הכספי שלו.

מס שבח הינו מס המוטל על רווח הון כאשר מוכרים את הנכס, זהו בעצם ההפרש בין מחיר המכירה העכשווי לעומת המחיר המקורי ששילמתם כאשר רכשתם את הנכס בצמוד למדד כאשר ניתן לקזז הוצאות נלוות כגון: שכר טרחה לעורך הדין, תיווך במידת הצורך, השבחת הנכס ועוד..

לסיכום, לעורך דין העוסק בענייני נדלן יש תפקיד מאוד חשוב בעסקת הנדלן, המשלב מזעור רכיב הסיכון בעסקה, ולא פחות מזה – סיוע בקידום עסקה אטרקטיבית עבור הלקוח.

×