מה הוא צווארון לבן?

פשע צווארון לבן לא מסתכם רק בתעלומת רצח הכרוכה בתביעה. במקום זאת, פשע צווארון לבן אינו אלים ומתייחס לפשעים כספיים כגון הונאה, שוחד, מעילה והלבנת הון, המבוצעים על ידי אנשי עסקים וממשלות.

מה כולל חוק פשעי צווארון לבן?

עורכי דין המתמחים בפשע צווארון לבן יראו את עצמם מגנים על לקוחות באמצעות חקירה, כולל התדיינות אזרחית ופלילית. הלקוחות נעים בדרך כלל בין תאגידים גדולים ובנקים, לבין אנשים בולטים בעסקים ובפוליטיקה.

עורכי דין יצטרכו להכיר את התקנות הנוגעות לארגונים מסוג זה, וכן להיות בעלי ידע נרחב ומעמיק סביב הפעילות העסקית של לקוחותיהם. רק אז הם יכולים להמציא אסטרטגיות משפטיות מתאימות.

עורכי דין בתחום זה יכולים להציע ללקוחותיהם ייעוץ משפטי מהשורה הראשונה כיצד לציית לחקיקה ממשלתית מורכבת ולחקירות שמבצעות רשויות אכיפה. עורכי דין יסייעו ללקוח בפתרון חששות קריטיים, שיכולים לכלול גילוי ממצאים העלולים לסכן או ויתור על הרשאות. ברור שהמטרה העיקרית היא תמיד לפתור בעיות לפני הגשת כתב אישום ולהימנע מאחריות עתידית.

ייעוץ ופיקוח אישי
הוגנות ומקצועיות
ניסיון ונחישות

מה הוא פשע צווארון לבן?

פשע צווארון לבן הוא המונח הקשור למגוון פשעים שונים.

הונאה מסתכמת בהטעיית מישהו לרווח כספי. סוג נפוץ של הונאת צווארון לבן הוא הונאת ניירות ערך, המגיעה בכל הצורות והגדלים. עם זאת, 'סחר פנים' הוא המקום בו מישהו עם גישת ידע פנים סודי אודות חברה (כגון רווחים קרובים) סוחר במידע זה. לכן, אם דוח רווחים אמור לפגוע בחברה ובכיר ימכר את מניותיהם לפני שפרסום זה יהיה הונאת ניירות ערך. סוג אחר של הונאת צווארון לבן הוא המקום בו מישהו או חברה מרוויחים כסף על בסיס מידע כוזב ביודעין, כגון לקוחות פוטנציאליים או כספים.

העלמת מס היא גם פשע נפוץ של צווארון לבן. זה כולל אדם או חברה המתחמקים מתשלום מיסים. הם יכלו להעביר נכסים על מנת להימנע ממס, או שיוכלו למסור מידע שקרי לרשויות המיסים. 

לבסוף, הלבנת הון היא האמצעי לסינון כסף שהושג שלא כדין באמצעות עסקאות כדי לגרום לו להיראות לגיטימי. חשבו על העסק של  שטיפת המכוניות של וולטר ווייט בשוברים שורות, שם הוא מלבין את כספי הסמים לא חוקיים. 

משרד עמוס אלגלי ושות' מתמחה במגוון תחומי המשפט האזרחי-מסחרי, משלב את היתרונות של משרד בוטיק, המעניק ללקוחותיו שירות אישי צמוד, עם יצירתיות ומקצועיות בלתי מתפשרת המותאמת לצרכים הייחודים של הלקוח. מחלקת הליטיגציה של המשרד מתמחה בניהול משברים עסקיים, בליטיגציה אזרחית ומסחרית מורכבת.

בנוסף, המשרד מתמחה בתחום המשפט הפלילי הנוגע לעבירות צווארון לבן, ייצוג במעצרים, טיפול אשר זוכה להצלחה רבה בדמות סגירת תיקים כבר בשלבים הראשוניים של החקירה, מניעת הגשת כתבי אישום פלילי במסגרת הליכי שימוע, זיכויים, הימנעות מהרשעות פליליות, בקשות חנינות שהתקבלו, מחיקת רישומים פליליים ועוד.